Pri výbere aktívneho sedenia odporúčame okrem dizajnu a osobných preferencií zvážiť nasledujúce vlastnosti:

 • Pevné operadlo a opierku rúk
  Aktívna stolička musí mať pevné operadlo a opierky rúk – tzn. nesmú sa hýbať zároveň so sedadlom. Počas dlhodobého sedenia je žiaduce aby sa bolo možné oprieť o operadlo a využiť mierne relaxačnú polohu. Taktiež zrelaxovanie rúk opretím o opierky rúk alebo stôl odľahčí nielen ruky ale aj ramená, trapézy, medzilopatkové chrbtové svalstvo a krk.
 • Bezpečný aktívny systém
  Bezpečnosť je pri aktívnom sedení najdôležitejším faktorom. Dôrazne odporúčame kupovať iba aktívne stoličky s prepracovanými systémom zabezpečenia dorazu náklonu sedadla. Sedadlo umiestnené iba na pružine je prežitok z 90tych rokov, ktorý v prípade prasknutia pružiny môže viesť k veľmi nebezpečnému zraneniu. 
 • Konzultácie ohľadom vhodnosti aktívneho sedenia
  V prípade výskytu zdravotných ťažkostí spojených či už s degeneratívnym ochorením, úrazom alebo inými pohybovými ťažkosťami odporúčame pred kúpou aktívnej stoličky konzultáciu s lekárom. Predajca/výrobca by mal byť schopný po Vašej žiadosti a súhlase odkonzultovať s odborníkom vhodnosť stoličky práve pre Vás. Ak si nie ste istý kúpou aktívnej stoličky zo zdravotných dôvodov, neváhajte nás kontaktovať.
 • Záručný a pozáručný servis
  Reklamácia kancelárskej stoličky je náročnejšia z dôvodu väčších rozmerov, a dobrý predajca by mal byť schopný pomôcť s prepravou tovaru. Kvalitná aktívna stolička by mala slúžiť roky aj po skončení záruky.  V prípade akejkoľvek poruchy by Vám výrobca mal byť schopný zabezpečiť servis a náhradné diely aj po skončení záruky. U nás všetky náklady na záručné opravy a transport hradíme my.

Ako funguje náš systém Verte-x?

Dlhoročný vývoj

Náš aktívny systém Verte-X je treťou generáciou systému na aktívne sedenie, ktorý vyrábame. Počas vývoja sme dlhodobo testovali rôzne kombinácie pružín, dorazov a materiálov. Systém Verte-X v sebe spája funkčnosť, bezpečnosť a garanciu dlhoročnej funkčnosti.

Bezpečnosť /1/2/

Bezpečnosť na prvom mieste. Pevná montáž sedadla (1) v kombinácii s bezpečnostýnm dorazom (2) zaisťuje bezpečné sedenie. Aj v prípade zlyhania materiálu alebo inej závady, napr. prasknutia pružiny sedadlo nespadne a nehrozí nepríjemné zranenie aké hrozí v prípade ak je sedadlo umiestnené iba na pružine.

Rozsah pohybu /3/4/

Systém Verte-X obsahuje kinetický mechanizmus, ktorý umožňuje maximálny rozsah pohybu. Sedadlo sa nakláňa vertikálne, ale zároveň umožňuje mierny horizontálny pohyb (dopredu a dozadu). Tento široký rozsah pohybu nespôsobuje blokáciu a stuhnutosť stavcov L5S1 tak ako to môže spôsobovať riešenie s použitím guľového čapu založeného na patentoch siahajúcich až do roku 1909.

Pevné opierky rúk /6/

Pevné operadlo a opierky rúk sú základným predpokladom k použitiu na dlhodobé sedenie. pri aktívnom sedení potrebujete využívať aj pevné oporné body – Operadlo, opierky rúk a stôl. Stoličky s pohyblivými operadlami a opierkami rúk neposkytujú dostatočný relax popri aktívnom sedení a podľa nášho názoru a dlhoročných skúseností nie sú vhodné na dlhodobé sedenie.

Ako správne sedieť?

Sedenie na stoličke Vertebro je veľmi intuitívne a prirodzené. Aktívne sedadlo prirodzene vedie telo do vzpriamenej polohy a udržiava aktivované stabilizačné svalstvo.

1 – Monitor

2 – Predlaktia

3 – Operadlo

4 – Podrúčky

5 – Stehná

Objednať Vertebro

Prvý riadok dokumentu Word vo výške očí.

Opreté o stôl, alebo o podrúčky.

Chrbát je pohodlne opretý o operadlo.

Zasunuté pod stôl (môže / nemusí)

Stehná sú v cca 100 stupňovom uhle oproti trupu.

História aktívneho sedenia

História aktívneho sedenia siaha až na začiatok 20. storočia. George W Sheron v roku 1909 patentoval stoličku s aktívnym sedadlom, umiestnenom na guľovom čape. Nasledovali patenty z Ázie, Ameriky a množstvo väčších alebo menších inovácií. Ako dnes už vieme, guľový čap alebo ľudovo povedané trn, nie je najlepšie riešenie, keďže dovoľuje iba otočný vertikálny pohyb okolo bodu upevnenia sedadla, ale nedovoľuje horizontálny pohyby do strán. Toto obmedzenie pohybu nie je v súlade s biomechanikou tela a môže spôsobiť zatuhnutie v spodnej časti chrbta až blokáciu L5S1.

História aktívneho sedenia

V roku 1993 v Slovinsku známy výrobca patentoval stoličku na jednoduchej pružine, čo je z hľadiska pohybu výborné riešenie. Avšak časom sa ukázalo, že iba jednoduchá pružina nestačí. Žiadny výrobca na svete, v žiadnom odvetví, nedokáže vyrobiť výrobok, ktorý sa nikdy nepokazí. Aj výrobcovia pružín majú technické normy, v ktorých sa ráta s tým, že určité percento sa môže poškodiť. Preto dnes nájdeme na internete množstvo fotiek stoličiek s prasknutou pružinou.

História aktívneho sedenia

Dnes skúsení a renomovaný výrobcovia montujú na stoličky buď bezpečnostné dorazy alebo iné dvojité zabezpečenie. Ak sa náhodou stane, že pružina praskne – nespadnete aj zo sedadlom na zem a vyhnete sa možnému nepríjemnému zraneniu. Napriek akejkoľvek snahe ani my nedokážeme vyrobiť pružinu, ktorá sa nemôže pokaziť. Po takmer 10 rokoch vývoja montujeme na stoličky Vertebro tretiu generáciu systému s bezpečnostným dorazom. Pružina tlmí náklon, kinetické jadro má zníženú os a umožňuje pohybový rozsah do strán tak, ako jednoduchá pružina alebo fit lopta. Takže pohybové možnosti stoličky sú v súlade s biomechanikou ľudského tela a zároveň je systém maximálne bezpečný. Bezpečnostný doraz obmedzuje náklon sedadla, iba do požadovaného uhla a zabraňuje ,,preklopeniu sedadla,,.

Problémy ktoré rieši VERTEBRO

Ako vybrať aktívne sedenie

Napomáha odstrániť neprirodzené ohnutie chrbtice.

Odstráni bolesti hlavy, krku a šije.

Napomáha ku správnemu držaniu panvy.

Obnovenie bedrovej lordózy.

Spevnenie svalového korzetu chrbtice.