O Vertebre a najčastejšie otázky

Problémy ktoré rieši VERTEBRO

 • Napomáha odstrániť neprirodzené ohnutie chrbtice – Aktívne sedenie Vás aktivovaním stimuláciou chrbtových svalov vedie do prirodzenej polohy, v ktorej sa Vám pri dlhodobom sedení pôsobením chrbtových svalov, postupne vyrovná ohnutie chrbtice. Z dlhodobého hľadiska to má pozitívny vplyv na prirodzené esovité zahnutie chrbtice. Aktívne sedenie podporuje činnosť bránice a zlepšuje dýchanie. Vďaka lepšiemu dýchaniu sa skvalitňuje okysličenie orgánov a mozgu. V skutočnosti používame tú istú časť mozgu na učenie a vykonávanie pohybu. Pohyb zvyšuje prísun kyslíku do mozgu, dôsledkom čoho sa nám zlepšuje koncentrácia, schopnosť učiť sa a stúpa produktivita v práci.
 • Bolesti hlavy, krku a šije – Sedením na aktívnom progresívnom sedadle ťaháte ramená do zadu, odľahčíte trapézy. Uvoľníte stuhnutý krk a krčnú chrbticu, čím eliminujete hlavný pôvod bolestí krku a hlavy.
 • Správne držanie panvy je podmienené pevnými svalmi brušnej steny a vzpriamovačov chrbta. Pri skrátených vzpriamovačoch a ochabnutých brušných svaloch dochádza k hyperlordotickému zakriveniu driekovej chrbtice. Panva je naklonená dopredu a dochádza k nadmernému tlaku na medzistavcové platničky. Aj to môže byť jedna zo príčin seknutia v krížoch…
 • Naklonenie sedadla vpred počas sedenia napomáha obnoveniu bedrovej lordózy, čím predchádza bolestiam v bedrách.
 • Spevnenie svalového korzetu chrbtice a vnútorných stabilizačných svalov je jednou z najväčších výhod, ktoré Vám stolička VERTEBRO ponúka. Vnútorné stabilizačné svaly a svalový korzet chrbtice tlmia nárazy a stabilizujú chrbticu počas všetkých pohybov. Znižuje sa tlak na medzistavcové platničky a zároveň predchádza skolióze chrbtice a napomáha pri jej liečbe.

Vertebro stolička

Vertebro svojim progresívnym systémom zabezpečuje neustály pohyb, ktorý udržuje svalový korzet, vnútorné stabilizátory a brušné svalstvo aktívne. Napomáha odstrániť svalové disbalancie, skoliózu chrbtice, stuhnutie presilených svalových skupín. Zlepšuje dýchanie, prekrvenie nôh, medzistavcových platničiek a mozgu. Tým zvyšuje produktivitu v práci a celkovú kvalitu života.

Tradičná stolička

Dlhodobé sedenie na tradičných kancelárskych stoličkách spôsobuje celú radu problémov. Od bolestí hlavy, krku, chrbta, nôh až po rôzne blokády, seknutia v chrbte, kŕčové žily, únavu a zníženú výkonnosť v práci. Ochabnutý svalový korzet, zle vyživované medzistavcové platničky a celkovú absenciu pohybu neriešia ani ergonomické – na prvý pohľad pohodlné stoličky.

FAQ – Najčastejšie otázky

 • Kde a ako sa stoličky Vertebro vyrábajú?
  Vertebro vyrábame v našej firme v Trenčíne, stoličku ručne zvárame, čalúnime a skladáme. Operadlo a podrúčky nám navrhol a dodáva Taliansky dodávateľ s registrovaným dizajnom, aby sme sa vyhli kópiám z Číny.  
 • Ako dlho sa stoličky Vertebro vyrábajú?
  Stoličky s aktívnym sedením sme začali vyvíjať v roku 2010 pre vlastnú potrebu do našej dielne na výrobu jazdeckých sediel a sedadiel na motocykle.  Prvé prototypy kancelárskych stoličiek sme začali predávať v roku 2012. Prvé stoličky boli poskladané doslovne v garáži z dielov kompletne dodaných od subdodávateľov. Keďže sme mali špecifické požiadavky na jednotlivé komponenty, začali sme postupne stoličky čalúniť, vyrábať sedadlá a zvárať.
 • Ako funguje záručný a pozáručný servis?
  Vzhľadom na to, že sme na trhu takmer desať rokov, zabezpečujeme zodpovedajúci servis priamo u zákazníka. Poskytujeme tzv. FULLSERVIS – v prípade reklamácie zabezpečujeme prepravu ku nám na servis a taktiež dodanie naspäť ku zákazníkovi. Zákazník nemá žiadne finančné ani časové náklady. Máme skladom náhradné diely na všetky modely, takže servis po 5 alebo viac rokoch od zakúpenia stoličky je samozrejmosťou, bez ohľadu na druh závady.
 • Aký je rozdiel medzi čiernou a bielou stoličkou?
  Funkčný rozdiel nie je žiadny. Výroba bielej stoličky je drahšia a náročnejšia vzhľadom na materiál, takže rozdiel je iba dizajnový.
 • Ako funguje služba ,,Lehota 30 dní na vrátenie“?
  Stoličku si zakúpite prostredníctvom nášho eshopu a následne máte 30 dní na testovanie. V prípade, že so stoličkou nebudete z akéhokoľvek dôvodu spokojný, môžete ju vrátiť do 30 dní od jej zakúpenia. Nemusíte ju baliť ani nijako komplikovane posielať, stoličku od Vás vyzdvihneme a vrátime Vám plnú kúpnu sumu.
 • Prečo ponúkame službu ,,Lehota 30 dní na vrátenie“?
  Službu 30 dní na vrátenie sme zaviedli ako prvý výrobca na Slovensku, keďže sme si absolútne istí funkčnosťou stoličky Vertebro. Zaviedli sme ju vzhľadom na to, že dizajn stoličky si môžete pozrieť v Showroome alebo na fotkách. Skutočnú funkčnosť a odstránenie alebo zmiernenie problémov spôsobených dlhodobým sedením otestujete až reálnym používaním. Adaptačná doba na aktívne sedenie a posilnenie potrebných svalových skupín môže byť veľmi individuálna a trvať od 3 do 10 dní, prípadne viac. 30 dní je podľa nás dostatočná doba na otestovanie benefitov, ktoré aktívne sedenie prináša.
 • Je Vertebro stolička vhodná na dlhodobé sedenie?
  Stolička Vertebro je určená na dlhodobé sedenie. Naša tretia generácia balančného systému je spojením pružinového mechanizmu a x – kinetického kĺbu, ktorý kopíruje ohybnosť pružiny a nelimituje pohyb panvy. Sedadlo sa pohybuje v súlade s biomechanikou ľudského tela, a preto je  vhodné aj na 8 a viac hodinové sedenie. Viac si prečítajte v sekcii Ako si vybrať aktívne sedenie 
 • Je možné balančný systém zaaretovať alebo ,,vypnúť“?
  Ľudské telo je z evolučného hľadiska vynikajúci stroj určený na pohyb. Pohyb prináša prekrvenie, časti tela ktoré sú prekrvené, sú vyživené, lepšie sa regenerujú a fungujú. Po adaptácii na aktívne sedenie si Vaše telo na pohyb zvykne a aktívne sedenie bude pre telo úplne prirodzené. ,,Vypínanie“ pohyblivého systému iba predlžuje dobu adaptácie. Následne, po zvyknutí si na aktívne sedenie, sa z aretácie stáva nepotrebná funkcia – nekupovali ste aktívnu stoličku, aby ste sedeli staticky a zaťažovali telo degeneratívnym sedením. 

Aj na základe spätnej väzby zákazníkov od roku 2012 nevidíme zmysel v tom, montovať na stoličku a predávať funkciu, ktorú zákazník nebude potrebovať. Z tohto dôvodu nie je možné  sedadlo na stoličke Vertebro pozastaviť, zaaretovať ani vypnúť pohyblivosť.