O nás

Problémy ktoré rieši VERTEBRO

  • Napomáha odstrániť neprirodzené ohnutie chrbtice – Aktívne sedenie Vás aktivovaním stimuláciou chrbtových svalov vedie do prirodzenej polohy, v ktorej sa Vám pri dlhodobom sedení pôsobením chrbtových svalov, postupne vyrovná ohnutie chrbtice. Z dlhodobého hľadiska to má pozitívny vplyv na prirodzené esovité zahnutie chrbtice. Aktívne sedenie podporuje činnosť bránice a zlepšuje dýchanie. Vďaka lepšiemu dýchaniu sa skvalitňuje okysličenie orgánov a mozgu. V skutočnosti používame tú istú časť mozgu na učenie a vykonávanie pohybu. Pohyb zvyšuje prísun kyslíku do mozgu, dôsledkom čoho sa nám zlepšuje koncentrácia, schopnosť učiť sa a stúpa produktivita v práci.
  • Bolesti hlavy, krku a šije – Sedením na aktívnom progresívnom sedadle ťaháte ramená do zadu, odľahčíte trapézy. Uvoľníte stuhnutý krk a krčnú chrbticu, čím eliminujete hlavný pôvod bolestí krku a hlavy.
  • Správne držanie panvy je podmienené pevnými svalmi brušnej steny a vzpriamovačov chrbta. Pri skrátených vzpriamovačoch a ochabnutých brušných svaloch dochádza k hyperlordotickému zakriveniu driekovej chrbtice. Panva je naklonená dopredu a dochádza k nadmernému tlaku na medzistavcové platničky. Aj to môže byť jedna zo príčin seknutia v krížoch…
  • Naklonenie sedadla vpred počas sedenia napomáha obnoveniu bedrovej lordózy, čím predchádza bolestiam v bedrách.
  • Spevnenie svalového korzetu chrbtice a vnútorných stabilizačných svalov je jednou z najväčších výhod, ktoré Vám stolička VERTEBRO ponúka. Vnútorné stabilizačné svaly a svalový korzet chrbtice tlmia nárazy a stabilizujú chrbticu počas všetkých pohybov. Znižuje sa tlak na medzistavcové platničky a zároveň predchádza skolióze chrbtice a napomáha pri jej liečbe.