FAQ

 • Kde a ako sa stoličky Vertebro vyrábajú?
  Vertebro vyrábame v našej firme v Trenčíne, stoličku ručne zvárame, čalúnime a skladáme. Operadlo a podrúčky nám navrhol a dodáva Taliansky dodávateľ s registrovaným dizajnom, aby sme sa vyhli kópiám z Číny. Žiadna časť stoličky sa nevyrába v Číne.  
 • Ako dlho sa stoličky Vertebro vyrábajú?
  Stoličky s aktívnym sedením sme začali vyvíjať v roku 2010 pre vlastnú potrebu do našej dielne na výrobu jazdeckých sediel a sedadiel na motocykle.  Prvé prototypy kancelárskych stoličiek sme začali predávať v roku 2012. Prvé stoličky boli poskladané doslovne v garáži z dielov kompletne dodaných od subdodávateľov. Keďže sme mali špecifické požiadavky na jednotlivé komponenty, začali sme postupne stoličky čalúniť, vyrábať sedadlá a zvárať. Viac si môžete prečítať v sekcii História.
 • Ako funguje záručný a pozáručný servis?
  Vzhľadom na to, že sme na trhu takmer desať rokov, zabezpečujeme zodpovedajúci servis priamo u zákazníka. Poskytujeme tzv. FULLSERVIS – v prípade reklamácie zabezpečujeme prepravu ku nám na servis a taktiež dodanie naspäť ku zákazníkovi. Zákazník nemá žiadne finančné ani časové náklady. Máme skladom náhradné diely na všetky modely, takže servis po 5 alebo viac rokoch od zakúpenia stoličky je samozrejmosťou, bez ohľadu na druh závady.
 • Aký je rozdiel medzi čiernou a bielou stoličkou?
  Funkčný rozdiel nie je žiadny. Výroba bielej stoličky je drahšia a náročnejšia vzhľadom na materiál, takže rozdiel je iba dizajnový.
 • Ako funguje služba ,,Lehota 30 dní na vrátenie“?
  Stoličku si zakúpite prostredníctvom nášho eshopu a následne máte 30 dní na testovanie. V prípade, že so stoličkou nebudete z akéhokoľvek dôvodu spokojný, môžete ju vrátiť do 30 dní od jej zakúpenia. Nemusíte ju baliť ani nijako komplikovane posielať, stoličku od Vás vyzdvihneme a vrátime Vám plnú kúpnu sumu.
 • Prečo ponúkame službu ,,Lehota 30 dní na vrátenie“?
  Službu 30 dní na vrátenie sme zaviedli ako prvý výrobca na Slovensku, keďže sme si absolútne istí funkčnosťou stoličky Vertebro. Zaviedli sme ju vzhľadom na to, že dizajn stoličky si môžete pozrieť v Showroome, ale skutočnú funkčnosť a odstránenie alebo zmiernenie problémov spôsobených dlhodobým sedením otestujete až skutočným používaním. Adaptačná doba na aktívne sedenie a posilnenie potrebných svalových skupín môže byť veľmi individuálna a trvať od 3 do 10 dní, prípadne viac. 30 dní je podľa nás dostatočná doba na otestovanie benefitov, ktoré aktívne sedenie prináša.
 • Je Vertebro stolička vhodná na dlhodobé sedenie?
  Stolička Vertebro je určená na dlhodobé sedenie. Naša tretia generácia balančného systému je spojením pružinového mechanizmu a homokinetického kĺbu, ktorý kopíruje ohybnosť pružiny a nelimituje pohyb panvy. Sedadlo sa pohybuje v súlade s biomechanikou ľudského tela, a preto je  vhodné aj na 8 a viac hodinové sedenie. Viac si prečítajte v sekcii Technológie – ako vybrať balančnú stoličku.
 • Je možné balančný systém zaaretovať alebo ,,vypnúť“?
  Ľudské telo je z evolučného hľadiska vynikajúci stroj určený na pohyb. Pohyb prináša prekrvenie, časti tela ktoré sú prekrvené, sú vyživené, lepšie sa regenerujú a fungujú. Po adaptácii na aktívne sedenie si Vaše telo na pohyb zvykne a aktívne sedenie bude pre telo úplne prirodzené. ,,Vypínanie“ pohyblivého systému iba predlžuje dobu adaptácie. Následne, po zvyknutí si na aktívne sedenie, sa z aretácie stáva nepotrebná funkcia – nekupovali ste aktívnu stoličku, aby ste sedeli staticky a zaťažovali telo degeneratívnym sedením. Aj na základe spätnej väzby zákazníkov od roku 2012 nevidíme zmysel v tom, montovať na stoličku a predávať funkciu, ktorú zákazník nebude potrebovať. Z tohto dôvodu nie je možné  sedadlo na stoličke Vertebro pozastaviť ani vypnúť.